WordPress webdesign & branding

EkkaPixels

EkkaPixels

Miért érdemelsz állandó fizetést kreatív vállalkozóként, és hogyan valósítsd meg!

2024. december 23. - EkkaPixels

Kíváncsi vagy a régi stratégiámra, hogy hogyan adtam fizetést magamnak?

Kifizettem az üzleti kiadásokat, 28%-ot félretettem az adókra, és aztán kifizettem magamnak, ami megmaradt.

Ennek eredményeképpen a privát életemben nagyon következetlen volt a jövedelmem.

Néhány hónapban úgy éreztem, hogy mekkora sztár vagyok, máskor meg idegesen gondoltam magamban, hogy "hmm, ki tudjuk fizetni a jelzáloghitel részletét ebben a hónapban?".

Aztán tavasszal elolvastam Mike Michalowicz Profit First című könyvét.

Elolvastam a könyvet, és akkor minden kattant.

Nem arra vagyunk hivatottak, hogy a vállalkozásunk rabszolgái legyünk. Nem arra vagyunk hivatottak, hogy 50 órás heteket dolgozzunk, majd hazavigyük a maradékot. Nem arra vagyunk hivatottak, hogy kifizessük a vállalkozóinkat, az asszisztenseinket és a költségeinket, majd hazavigyük azt, ami megmarad.

Vállaltuk a kockázatot, hogy vállalkozásba kezdjünk.

Mi vagyunk azok, akik őrülten sokat dolgozunk.

Mi vagyunk azok, akik az összes olyan szokatlan munkát elvégezzük, amihez közel sem vagyunk képzettek, vagy amihez nem értünk. De mégis megtesszük, mert muszáj.

Teljesen rosszul számoltam ki azt, ahogyan korábban fizettem magamnak.

A kockázattal (vállalkozás indítása) együtt kell járnia a jutalomnak (💰💰💰💰).

Az a mód, ahogyan a dolgokat csináltam, azonban azt jelentette, hogy a kockázattal együtt jártak a megbízhatatlan jövedelmek itt-ott, ami miatt a személyes pénzügyeim mindig egy kicsit zűrösek és stresszesek voltak.

De Mike meggyőzött engem. A vállalkozásunknak nem szabadna elsősorban másoknak hasznot hoznia. Először nekünk kell profitálnunk belőle.

És tudod, ez mit jelent? A fizetési modellem, a régi módszer, ahogyan kiszámoltam, mennyit keresek havonta, teljesen fordítva működött.

Régi módszer a havi fizetésem kiszámítására

bevételek - kiadások - adók = az én pénzem

Te is így csinálod? Vállalod az összes kockázatot? Az összes munkaórát ledolgozod? Az összes munkát elvégzed? És aztán hazaviszed a maradékot?

Elég ebből! Íme egy új modell, amit kipróbálhatsz.

Új módszer a havi fizetésem kiszámítására

Üzleti bevétel - az én pénzem - adók - kiadások

Tudom, hogy most azon töröd a fejed, hogy ez pontosan hogyan is működik a gyakorlatban.

Minden a százalékokról és az átlagokról szól!

1.lépés: Határozd meg az üzleti bevétel százalékos arányát, amelyet az egyes területekre (fizetés, kiadások, adók) szánsz. Ezután havonta kifizeted ezeket a százalékokat a vállalkozásod ezen területeire.

(Vagy kéthetente, te választhatsz. Én havonta csinálom, mivel nekem ez könnyebbnek tűnik).

Akkor pontosan hogy fogod tudni, hogy mit kell fizetni magadnak?

2.lépés: Nézd vissza az üzleti bevételeidet az idők során, átlagold ki, hogy mennyit kerestél, és szorozd meg a fizetésedként meghatározott százalékkal.

Amióta ezt a rendszert bevezettem, hónapról hónapra egyenletes fizetést adok magamnak.

Hamarosan pedig lesz egy szilárd stratégiám arra, hogy mikor és hogyan adjak fizetésemelést magamnak!

Miért érdekelnek az üzleti pénzügyek? Tavaly állítottam össze a Webdesign Business Booster programot, amely más kezdő webdesignereket tanít arra, hogyan építsenek sikeres (és jövedelmező!) vállalkozást.

És tudod, mi az egyik dolog, amit a legjobban várok, hogy megoszthassak veled? Azt, hogy pontosan, a kulisszák mögött hogyan szervezem meg az üzleti pénzügyeimet, és hogyan fizetek magamnak minden hónapban kiszámítható fizetést, még akkor is, ha az üzleti bevételeim össze-vissza ingadoznak.

Ha kezdő webdesigner vagy, vagy talán már elvállaltál néhány ügyfelet, de úgy érzed, hogy az üzleti alapod és a rendszereid talán egy kicsit ingatagok - itt az ideje, hogy felkerülj a program VIP várólistájára!

A VIP várólistára való feliratkozással elsőként értesülhetsz, ha a tanfolyam megjelenik, és lehetőséget kapsz az árból egy kis kedvezményre is!

Érdekel a Webdesign Business Booster program →

A bejegyzés trackback címe:

https://ekkapixels.blog.hu/api/trackback/id/tr1018729810

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása