Most, hogy én is Webdesigner lettem, előszeretettel jönnek elő a weboldal készítős reklámok például facebookon. Nagyon sok hirdeti, hogy kész weboldalt kapsz már pár nap alatt is akár. Igaz, ami igaz…..de ezek olyan összekattintgatós oldalak. Most elmondom, szerintem mi jó és mi nem �
Hogyan készül el egy használható weboldal?
Először is szükség van egy domain névre. Ezen a néven találnak meg a látogatók az interneten. A domain névnek könnyen olvashatónak, könnyen kimondhatónak, könnyen leírhatónak és könnyen megjegyezhetőnek kell lennie. A domainnév a márkád része. Fontos, hogy különbözzön a versenytársakétól. Az soha nem jó, ha olyan domain nevet választasz, amely más cégek domain neveihez hasonló, mert így könnyen összekeverhető.
Elengedhetetlen a tárhely is, ahova felkerül a honlap. A tárhely tehát a webes megjelenés legolcsóbb fajtája, amely igazán széles körben elérhető és elterjedt. A tárhelyszolgáltató webszerverén a weboldal futtatásához minden szükséges kiegészítés működik és általánosságban elmondható, hogy nem igényel különösen komoly szakértelmet a beüzemelése, beállításai.
Jobb esetben szükség van honlap motorra is, ami biztosítja a honlap működéséhez szükséges háttérmunkát. Ilyen például a WordPress. Ezt bárki ingyen feltelepítheti a tárhelyére.
Ezután jön az érdekes rész!! Ennél a pontnál eldöntheted, hogy te magad rakod össze a weblapot, vagy inkább megbízol egy szakembert.
Te szeretnéd elkészíteni
Ok. Megoldható. Választhatsz ingyenes sablont, azonban ekkor elképzelhető, hogy más oldalakon is felismered a saját weboldalad felépítését, ami valljuk be nem igazán felemelő érzés. Vannak prémium sablonok is, melyekért azonban fizetni kell. Ebben az esetben már kisebb az esélye, hogy szembejön egy hasonló oldal.
De ez még nem elég ahhoz, hogy egy jól működő, kész weboldalt lássunk. A WordPress-ben lehetőség van nagyon sok plugin-t (kiegészítőt) használni, amelyek például kapcsolati űrlapok készítésében, keresőoptimalizálásban (hogy a Google találati listájában minél előrébb legyél), képek optimalizálásában stb segítenek. Ezeket nagyon sok utánajárással, utánaolvasással tudod tökéletesen használni, megismerni.

Megbízol egy szakembert, mert kész weboldalt akarsz
Amikor szakemberrel dolgoztatsz, az mindig pénzbe kerül. Valóban. De azért szakember, mert ért hozzá, te pedig nem, vagy nem annyira, hogy jó munkát végezz. Ha webdesigner készíti el a honlapodat, biztos lehetsz abban, hogy az egyedi, személyre szabott, kész weboldalt kapsz. Ő is nagy valószínűséggel a WordPress motort fogja használni, de nem előre elkészített sablonokkal fog dolgozni.
Mindenekelőtt érdemes kulcsszókutatást végezni. Ha a leendő weboldalunkon beállítjuk a kulcsszavakat, akkor azzal hozzájárulunk ahhoz, hogy a Google találati listáján minél jobb helyen szerepeljen. Ezt nevezik SEO-nak (search engine optimization), vagy keresőoptimalizálásnak. Ezen szavak alapján megtervezhetjük az egyes oldalak, aloldalak tartalmát.
Az egyedi weblap lényege, hogy először elkészítjük a weboldal látványtervét. Azaz megtervezzük, hogy milyen képek, szövegek szerepeljenek rajta, és azok milyen elrendezésben legyenek. Majd jön a HTML kódolás, amellyel megjeleníthetővé tesszük a honlapot online. Minden weboldal mögött HTML található. A kifejezés a Hypertext Markup Language (hiperszöveges jelölőnyelv) rövidítése, és egy utasításkészlet a webböngésződ számára. Az utasítások betartásával a böngésző úgy jeleníti meg a weboldalad, ahogy azt Te szeretnéd.
Ezután létrehozunk a WordPress-en belül egy saját sablont, melynek alap fájljait módosítjuk a korábban létrehozott HTML fájllal. Beállítjuk az előre megtervezett stílusokat. Mérőkódokat, hírlevél küldő rendszereket integrálunk, meta címeket, leírásokat szerkesztünk…..HŰHA bizony. És még sok más apró dolog van, amire laikusként nem is gondolunk.
Ez kissé bonyolultan hangzik! Egy hozzá nem értő számára az is �

Bízz meg egy jó szakembert, ha kész weboldalt akarsz!!!
Láthatod, jó munkához szakember kell! De nem mindegy milyen! Nagyon sok olyan van, aki akár 50 ezer forintért is készít egyet. Véleményem szerint ezek azok, akik már meglévő sablonokkal dolgoznak, akár ingyenes, akár prémium sablonnal.
Egy egyedi, személyre szabott weboldal elkészítéséhez idő kell. Meg kell ismerni az ügyfelet, a kívánságait, és ezek alapján lehet egy jó látványtervvel előállni. Manapság egy minőségi weboldal elkészítésének ára 150 ezer és 300 ezer forint közé esik. A különbség abból adódik, hogy milyen funkciókat szeretnél a weboldalra.
Igaz, nem olcsó egy kész weboldal. De ha jól van tervezve és elkészítve, akkor a befektetett pénzedet többszörösen is visszahozza!!!
Ha te is szeretnél egyet, keress bizalommal!